Obrabiarki CNC

Profesjonalna obróbka skrawaniem na CNC

Na dzień dzisiejszy jest jednym z najnowocześniejszych i najczęściej używanych procesów do obróbki metali w technice ubytkowej. Wtedy też poprzez zdejmowanie nadmiaru materiału uzyskuje się stopniowo pożądany kształt. Istnieje tutaj bardzo duża dowolność i wszystko będzie w dużej mierze zależało od tego, co konkretnie jest wymagane przez klienta.

Najważniejsze narzędzie?

Absolutnym narzędziem w obróbce tokarskiej jest oczywiście nóż tokarski, którego używa się zdecydowanie najczęściej. Jednakże na tym nie kończy się lista narzędzi, ponieważ mamy również wiertła, rozwiertaki, gwintowniki itd. Takie zaplecze daje solidne możliwości toczenia skomplikowanych kształtów na potrzeby przemysłu maszynowego i nie tylko.

Jakie mamy tokarki?

Precyzyjna obróbka skrawaniem metali odbywa się poprzez rozmaitego rodzaju tokarki. Najbardziej popularne z nich, to głównie tokarki stołowe, wielonożowe, uniwersalne oraz wiele innych. Dzięki temu, że istnieją obrabiarki CNC nie ma problemów z tym, aby zaprogramować dowolny kształt. Wystarczy tylko, że dysponujesz odpowiednimi narzędziami, które pomogą Ci zaprojektować tego typu rzeczy. Producenci profesjonalnych obrabiarek z roku na roku wypuszczają kolejne modele swoich maszyn, które zdecydowanie pomagają w codziennym wytwarzaniu narzędzi i części na potrzeby przemysłu stalowego, motoryzacyjnego i maszynowego. Przede wszystkim przyśpieszają pracę i automatyzują wiele czynności, co jeszcze kiedyś nie było możliwe w takim stopniu.

5 komentarzy do “Profesjonalna obróbka skrawaniem na CNC

 • Jaki model polecacie? Chodzi mi o coś niedużego do zastosowań domowych, czasem lubię sobie coś tworzyć i majstrować.

  Odpowiedz
  • Określ i prześlij do nas wymagania jakie ma spełniać taka obrabiarka, do czego chcesz ją wykorzystywać i jakim budżetem dysponujesz, a na pewno coś polecimy 🙂

   Odpowiedz
 • Gdzie najlepiej kupić sobie coś takiego? Chciałbym otworzyć niebawem niewielką działalność i szukam taniej obrabiarki.

  Odpowiedz
  • Na początek, żeby uniknąć dużych kosztów lepiej jest zakupić obrabiarkę używaną. Poszukaj na popularnych portalach aukcyjnych lub na portalach związanych z CNC gdzie często pojawiają się tego typu ogłoszenia.

   P.S. Może w przyszłości również na naszym portalu pojawi się giełda i możliwość dodawania takich ogłoszeń.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*